Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

Targi "Nowa Infrastruktura" / 2022-05-24

Po trzyletniej przerwie, w dniach 10-11 maja 2022 r. w Kielcach odbyły się Targi Budownictwa Infrastrukturalnego „Nowa Infrastruktura”. Wydarzenie to zastąpiło dotychczasowe targi „Autostrada-Polska”, które po raz ostatni odbyły się w maju 2019 r. i wówczas obchodziły jubileusz 25-lecia.
 
Dwudniowe wydarzenie, na które wszyscy czekaliśmy, obfitowało w branżowe spotkania, prezentacje najnowszych rozwiązań produktowych, a także konferencje i seminaria.
 
Podczas jednego z wykładów pn. „Samorządowe drogi betonowe odpowiedzią na wymagania przyszłości”, zaprezentowano m.in. zalety nawierzchni betonowych w zakresie budowy dróg krajowych jak i samorządowych oraz doświadczenia samorządowców, którzy podjęli decyzję wbudowania dróg betonowych w swoich miejscowościach. Teoretyczna część spotkania została poparta naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami.
 
W trakcie seminarium „Samorządowe drogi betonowe odpowiedzią na wymagania przyszłości”, swoje prelekcje wygłosili reprezentanci CEMEX Polska: Davor Husenbegovic – Technolog Projektów Infrastrukturalnych oraz Michał Hebdaś – Menadżer Biznesu Projektów Infrastrukturalnych, łącząc się "na żywo" prosto z budowy, by opowiedzieć o budowie dróg z betonu wałowanego na przykładzie budowy drogi w Browarze w Żywcu oraz o innych inwestycjach, które realizujemy na terenie całej Polski.
 
Podczas panelu wystąpił również przedstawiciel Gminy Klucze Kamil Wołek. Opowiedział, dlaczego Gmina Klucze zdecydowała się wybrać beton wałowany do swojej inwestycji na Pustyni Błędowskiej, na terenie obszaru Natura 2000, którą z powodzeniem zrealizowała firma CEMEX Infrastruktura Sp. z o.o..