Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

Seminarium w Żaganiu - wszystko co musisz wiedzieć o drogach betonowych / 2018-10-25

     „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązania” to cykl Seminariów, w których CEMEX Infrastruktura ma zaszczyt gościć. Wydarzenie zrzesza przedstawicieli samorządów lokalnych zainteresowanych budową dróg w technologii betonowej, Inwestorów prywatnych oraz lokalne firmy wykonawcze. Ostatnie z wydarzeń odbyło się latem w Pałacu Książęcym w Żaganiu (woj. lubuskie), gdzie udział wzięło ok. 80 słuchaczy.
 
     Podczas spotkań poruszany jest temat budowy dróg w technologii betonowej. O korzyściach płynących z budowy nawierzchni betonowych mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Producentów Cementu, m.in. Jan Deja – Dyrektor Biura SPC. Podczas ostatniego seminarium głos zabrał również Michał Hebdaś – Członek Zarządu CEMEX Infrastruktura, który przybliżył słuchaczom technologię betonu wałowanego (RCC) opierając się na zrealizowanych projektach.
 
     Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubuskiego, Prezydent Miasta Zielona Góra, Burmistrz Żagania oraz Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Seminarium zostało zorganizowane przez CEMEX Polska we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu i firmą TANDEM. Firma POS-BET objęła nad wydarzeniem patronat specjalny.
 
     Konsekwencją ostatniego ze spotkań jest realizacja w technologii betonu wałowanego  projektu „Uzbrojenie strefy inwestycyjnej przy ul. Asnyka w Żaganiu w systemie zaprojektuj i wybuduj”, realizowanego przez lokalną firmę TANDEM we współpracy ze Spółką CEMEX Infrastruktura Sp. z o.o. W ramach projektu wykonywana jest tam nawierzchnia z betonu RCC o grubości 20 cm i powierzchni ponad 11 tys. m2. Warto zaznaczyć, że to już kolejna realizacja w tej technologii na terenie województwa lubuskiego firmy CEMEX Infrastruktura – poprzedni projekt dotyczył budowy placu manewrowo-postojowego dla samochodów ciężarowych w Słubicach.

IMG_20181024_111150   IMG_20181018_113801   

_IMG_1092