Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

Seminarium "Drogi betonowe - trwałe i niezawodne rozwiązania" / 2019-05-16

     Po raz kolejny Cemex Infrastruktura miało zaszczyt uczestniczyć w seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązania” organizowanym przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. Spotkanie odbyło się, jak co roku, w Kielcach podczas międzynarodowych targów  Autostrada – Polska. 
   Podczas seminarium zostały zaprezentowane zalety nawierzchni betonowych przy budowie zarówno dróg krajowych jak i samorządowych, a także polskie przykłady realizacji nawierzchni betonowych.
   Szczególnym punktem seminarium było wręczenie statuetek „Dobrego Gospodarza”. Tytuł ten jest przyznawany przedstawicielom gmin i powiatów, których działania przyczyniły się do budowy dróg betonowych. Jedną z wyróżnionych osób była Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zagospodarowania Przestrzennego w Żaganiu, która odegrała istotną rolę w projekcie „Uzbrojenie strefy inwestycyjnej przy ul. Asnyka w Żaganiu w systemie zaprojektuj i wybuduj”, realizowanym przez lokalną firmę TANDEM we współpracy z Cemex Infrastruktura. Pani Naczelnik stawiając na wytrzymałość oraz jakość nawierzchni betonowych podjęła decyzję o zmianie planowanej technologii asfaltowej na betonową. W ramach projektu w 2018 roku została tam wykonywana nawierzchnia z betonu RCC o grubości 20 cm i powierzchni ponad 11 tys. m2.