Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

Przebudowa drogi gminnej Czerniczyn-Kozodawy - Gmina Hrubieszów / 2022-12-07

Na terenie Gminy Hrubieszów, w województwie lubelskim, CEMEX Polska jako Generalny Wykonawca, zrealizował zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 111099L Czerniczyn-Kozodawy”.
 
Zadanie zostało zrealizowane w technologii betonu wałowanego, a wszystko to za sprawą wygranego w czerwcu 2022 r. przetargu publicznego.
 
Pan Marcin Kanonienko, kierownik Referatu Inwestycji, Planowania, Spraw Lokalowych i Gospodarczych Urzędu Gminy w Hrubieszowie, tłumaczy, iż Gmina Hrubieszów na swoją drogę szukała trwałego rozwiązania:

„Beton wałowany jest takim rozwiązaniem. Miejscowości Czerniczyn i Kozodawy to tereny rolnicze. Przeważa uprawa buraka cukrowego, który transportowany jest pojazdami o ładowności do 40 ton”.
 
Zadaniem CEMEX Polska na tym projekcie było zaprojektowanie mieszanki betonowej oraz wykonanie nawierzchni o grubości 12 cm z betonu wałowanego RCC C25/30. Pozostałe prace m.in. roboty ziemne, wykonanie podbudowy, poboczy zostały zlecone firmie podwykonawczej – PRDM Hrubieszów.
 
Długość zbudowanej przez CEMEX Polska drogi to blisko 1400 m, o łącznej powierzchni około 7700 m2.
 
W nawierzchni zostały nacięte szczeliny dylatacyjne: podłużna oraz poprzeczne, z zachowaniem 3-metrowych odstępów.
 
Według Pana Kanonienko, przedstawiciela Gminy Hrubieszów, okoliczni mieszkańcy bardzo pozytywnie reagowali na realizację inwestycji drogi w RCC, okazując duże zainteresowanie samym projektem jak również technologią betonową.