Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

O nas

logo-cemex-infrastruktura-300CEMEX odpowiadając na potrzebę coraz bardziej wytrzymałych i trwałych dróg lokalnych powołał do życia spółkę CEMEX Infrastruktura, która zajmuje się wykonawstwem dróg w technologii betonu wałowanego.

W ZAKRESIE OFERTY SPÓŁKI CEMEX INFRASTRUKTURA MIEŚCI SIĘ:
  • wykonawstwo warstw jezdnych i podbudów dróg betonowych przy użyciu wysokiej klasy rozściełacza,
  • kompleksowa realizacja inwestycji drogowych,
  • produkcja i transport mieszanki betonu nawierzchniowego,
  • pomoc w przygotowaniu inwestycji,
  • doradztwo w zakresie eksploatacji,
  • nacinanie szczelin dylatacyjnych profesjonalnym sprzętem.

DOSTARCZAMY ROZWIĄZANIA, KTÓRE PRZEWAŻAJĄ NAD POPULARNYMI NAWIERZCHNIAMI ASFALTOWYMI W NASTĘPUJĄCYCH KWESTIACH:
  • znakomita trwałość przy znikomych potrzebach utrzymaniowych i remontowych,
  • znacznie niższy koszt w cyklu życia drogi,
  • bezpieczeństwo (jaśniejsza nawierzchnia, brak kolein),
  • technologia przyjazna środowisku (lokalne surowce, niższe zużycie paliwa, możliwość recyklingu).
 

foto_wytwornie_betonu

CEMEX jest jednym z wiodących, globalnych producentów i sprzedawców cementu, betonu towarowego, kruszyw oraz innych materiałów budowlanych. Nasze działania koncentrują się na najbardziej dynamicznych rynkach świata.

Globalna skala działania oraz dobra znajomość lokalnych rynków sprawia, że od ponad 100 lat dostarczamy wysokiej klasy rozwiązania budowlane, obecnie w ponad 50 krajach świata. 

CEMEX Polska należy do krajowej czołówki producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego koncernu, CEMEX Polska stosuje międzynarodowe uznane standardy produkcji i zarządzania dostarczając na rynek polski materiały budowlane najwyższej jakości. W swoich trzech zakładach cementowych, prawie 50 wytwórniach betonu, 8 kopalniach kruszyw oraz w biurze korporacyjnym w Warszawie, firma zatrudnia blisko 1200 osób. Więcej na www.cemex.pl 

Naszą wizją jest budowanie lepszego świata dla przyszłych pokoleń. Podejmujemy szereg działań i inwestycji, które będą ograniczały wpływ działalności firmy na środowisko.

Naszą misją jest sprostanie globalnym potrzebom Klientów w świecie stojącym wobec stale rosnącej potrzeby rozwoju budownictwa oraz tworzenie wartości dodanej dla interesariuszy, stając się przy tym przedsiębiorstwem oferującym najbardziej wydajne i zyskowne w świecie rozwiązania budowlane dla naszych Klientów oraz społeczności na całym świecie.

Jesteśmy liderem zmian, uczestniczymy w pracach biznesowych i branżowych stowarzyszeń, przyczyniamy się do zmian legislacji i stworzenia lepszego środowiska biznesowego w branży budowlanej. 

Szeroki wybór produktów i usług
CEMEX Polska oferuje szeroki asortyment wyrobów: pełną gamę betonów dla różnych zastosowań, zaprawy murarskie, betony specjalistyczne. Ponadto świadczy usługi: transportowe, pompowania betonu oraz badań laboratoryjnych (dla mieszanek betonowych, zapraw budowlanych i betonu stwardniałego gotowych elementów betonowych). CEMEX Polska nieustannie dostosowuje swoją ofertę produktową oraz usługi do rosnących wymagań Klientów. 
Nowoczesne wytwórnie betonu
Beton wytwarzany jest w nowoczesnych węzłach betoniarskich, w których komputerowe sterowanie pozwala na minimalizację tzw. wpływu „czynnika ludzkiego” na wytwarzany produkt. Wytwórnie CEMEX Polska wyposażone są w odpowiednie urządzenia: silosy, zasobniki, kontenery systemy dozujące itp. umożliwiające takie magazynowanie i użytkowanie materiałów, aby nie dochodziło do zmiany ich właściwości na skutek oddziaływania warunków atmosferycznych, zmieszania lub zanieczyszczenia. Dzięki specjalnym instalacjom grzewczym podgrzewającym wodę i kruszywa, produkcja prowadzona jest również w okresie zimowym.
Beton najwyższej jakości
Beton z wytwórni CEMEX Polska, który trafia do Klienta to produkt najwyższej jakości. Mieszanka betonowa jest produkowana ze składników o wysokiej klasy, zgodnych z obowiązującymi europejskimi standardami (normami PN-EN), posiadających odpowiednie deklaracje zgodności, certyfikaty, aprobaty. Nowoczesna technologia i zachowanie wszelkich reżimów produkcyjnych zapewniają wysoką jakość betonu towarowego CEMEX oraz trwałość powstających z niego konstrukcji.betoniarka_0

W wytwórniach betonu CEMEX Polska cyklicznie pobierane i badane są próbki betonu, co pozwala na zachowanie tego samego, wysokiego poziomu jakości. Troska o zapewnienie naszym Klientom najwyższych standardów skłoniła CEMEX Polska do poddania systemu Zakładowej Kontroli Produkcji dobrowolnej certyfikacji przez niezależną jednostkę - Instytut Materiałów Budowlanych i Technologii Betonu. W wyniku tego procesu przedstawiciele IMBiTB prowadzą stały nadzór i kontrolę nad procesem produkcyjnym, i jakością gotowego produktu.

Jakość betonu to także jego odpowiednia ilość. Nowoczesne urządzenia produkcyjne i system kontroli produkcji CEMEX, a także autoryzacja standardów produkcji przez IMBiTB pozwalają zagwarantować, że dokładnie taka jak zamówiona i opłacona ilość metrów sześciennych będzie dostarczona na budowę Klienta.

Jakość betonu kontrolujemy nie tylko na węźle betoniarskim, ale również na placu budowy.
100-letnie doświadczenie
CEMEX Polska dostarcza beton na kluczowe inwestycje budowlane w Polsce. Dzięki naszemu ponad 100-letniemu doświadczeniu zostaliśmy obdarzeni zaufaniem przez tysiące inwestorów oraz firm wykonawczych w kraju, m.in. przy realizacji wielu inwestycji związanych z przygotowaniami do Euro 2012. Mamy szerokie doświadczenie, jesteśmy cenieni przez naszych długoletnich odbiorców oraz dumni z jakości naszych wyrobów. Jest to efekt zaawansowanej technologii produkcji, najwyższej jakości surowców używanych do produkcji betonu, wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.
Zrównoważony rozwój w CEMEX
Jako firma o zasięgu globalnym, jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności i wyzwań zrównoważonego rozwoju, prowadząc biznes w Polsce uwzględniamy lokalne uwarunkowania. Zarządzamy wpływem na środowisko naturalne i redukujemy nasze oddziaływania, prowadzimy dialog z lokalnymi społecznościami na rzecz poprawy ich standardów życiowych, dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie nie tylko naszych pracowników, ale również innych osób z którymi współpracujemy. Z szacunkiem traktujemy naszych klientów oferując nowoczesne rozwiązania w zakresie zrównoważonego budownictwa oraz produkty wysokiej jakości, a także prowadząc z nimi otwartą komunikację.

 

Posiadamy wytwórnie w następujących lokalizacjach: