Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

Nowe szaty kalkulatora drogowego / 2014-09-04

Opracowany i utrzymywany przez biuro projektowe DROCAD Sp. z o.o. Kalkulator drogowy zyskał nowy, atrakcyjniejszy wygląd. Co więcej, narzędzie służące do kosztorysowania projektów drogowych oraz do obliczania kosztów utrzymania i eksploatacji odcinka drogi, wzbogaciło się o dodatkowe funkcje.

Przede wszystkim, po aktualizacji Kalkulator jest "odporny" na popełniane czasami przez jego użytkowników proste błędy dotyczące np. grubości warstw lub niewłaściwy dobór użytych materiałów.
W programie jest już także możliwa wycena projektu drogowego realizowanego w technologii betonu wałowanego. Umożliwiono także samodzielne wprowadzanie cen niektórych materiałów, co pozwala doświadczonym użytkownikom lepiej odzwierciedlić lokalne poziomy cen.

Kalkulator drogowy, który swoją premierę miał jeszcze w 2013 roku, to narzędzie, które służy do sporządzania kosztorysu budowy i właściwego utrzymania odcinka drogi, wykonanego w dwóch technologiach: asfaltowej i betonowej. Kalkulator w łatwy sposób pozwala określić i przewidzieć koszt budowy nowego odcinka drogi. Porównanie cen ułatwia podjęcie najkorzystniejszej decyzji inwestycyjnej co do technologii. Kalkulator sprawnie przeliczy koszt planowanej inwestycji drogowej. Pozwoli zdecydować jaki typ nawierzchni i w jakim stopniu: asfalt czy beton będzie korzystniejszą inwestycją pod względem finansowym.

kalk_screen