Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

Mediateka Sosnowiec - nowoczesność i tradycja / 2017-12-07

               Pod koniec listopada rozpoczęliśmy prace nawierzchniowe w Sosnowcu przy projekcie "Modernizacja biblioteki miejskiej w Sosnowcu". Jednym z elementów modernizacji jest wykonanie nawierzchni betonowych w systemie DECO Collore, czyli betonów barwionych o wysokiej estetyce, których dostawcą jest CEMEX Polska. Aktualnie prace na obiekcie uwzględniają betony pomarańczowe, czarne oraz szare. Uzyskanie zadowalających efektów estetycznych wymaga znacznej staranności oraz dokładności przy wykonywaniu prac. Dodatkowe wyzwanie stanowi okres wykonywania prac ze względu na niskie temperatury oraz możliwość odpadów.
               Kolejne etapy budowy będą realizowane zależnie od odpowiednich warunków pogodowych, które nie mogą powodować zagrożeń podczas układania świeżych mieszanek betonowych oraz nie mogą przeszkodzić w dojrzewaniu świeżego betonu.
               Warto przyjrzeć się wizji dzięki której oblicze odnowionej biblioteki będzie nowoczesne oraz pokaże miasto Sosnowiec jako ośrodek nowoczesnych technologii, które łączą się z tradycyjnymi wartościami.

zmniejszona