Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

Kolejna zakończona realizacja z betonu wałowanego RCC - zakład MONDI Świecie S.A. / 2016-07-06

CEMEX Infrastruktura specjalizujący się w projektach z użyciem betonu wałowanego, zrealizował kolejną inwestycję w tej technologii, tym razem na terenie zakładu MONDI Świecie S.A. Projekt obejmuje wewnętrzny układ drogowy oraz 62 miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych.

Prace polegały na wykonaniu nawierzchni z betonu wałowanego o powierzchni około 18 tys. m2 i grubości warstwy 20 cm oraz podbudowy nawierzchni betonowej o grubości 25 cm mieszanki kruszyw związanych cementem o wytrzymałość C6/9 MPa. Podłoże do nawierzchni stanowi 10 cm warstwy mrozoochronnej z piasku zagęszczonego mechanicznie.

Realizacja tak wymagającego projektu, był możliwa dzięki współpracy z działem Mobilnych wytwórni betonu CEMEX. Reżim technologiczny i sprawna logistyka na budowie była zapewniona dzięki lokalizacji węzła – zaledwie 2 kilometry od placu budowy. Kompleksowa obsługa w zakresie produkcji i ułożenia nawierzchni, wysokie standardy BHP i dbałość o bezpieczeństwo zarówno naszych pracowników jak i podwykonawców, zostały docenione przez klienta.