Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

Droga dojazdowa z betonu wałowanego w Krakowie / 2019-10-31

     Cemex Infrastruktura może pochwalić się kolejną drogą oddaną do użytkowania, tym razem zlokalizowaną w Krakowie. Zadanie udało się zrealizować dzięki wygranemu przetargowi, który dotyczył projektu, a także wykonania robót budowalnych przebudowy drogi wewnętrznej, dojazdowej do budynków administracji państwowej. Oferta Cemex Infrastruktura okazała się najkorzystniejszą pod względem ceny wśród startujących firm. Po uzyskaniu wszystkich wymaganych dokumentów, a także przygotowaniu projektu przystąpiono do prac na terenie inwestycji.
     Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu i polegały na wykonaniu ponad 1500 m2 nawierzchni betonowej. Do wykonania przedmiotu zamówienia przyjęto dwa typy konstrukcji. Dla pierwszego odcinka drogi, utwardzanego kruszywem o długości 200 m i szerokości 6 m wykonawca zastosował dwuwarstwową konstrukcję składającą się z podbudowy z chudego betonu C8/10 o grubości 20 cm oraz nawierzchni z betonu wałowanego C30/37 o grubości 18 cm. Z kolei drugi odcinek liczący około 100 m posiada dodatkowo stabilizację o wytrzymałości na ściskanie 5 MPa o grubości 25 cm.
    Układanie nawierzchni nastąpiło w ostatnim tygodniu września i trwało zaledwie dwa dni. Dodatkowo droga została uszczelniona odpowiednim preparatem, a także zatarta przy pomocy zacieraczki samojezdnej i ręcznej. Następnie były nacinane szczeliny dylatacyjne. Po dwóch dobach remontowana droga nadawała się do użytku.