Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

CEMEX zaprasza do lektury – MBP w Sosnowcu / 2018-06-21

               W połowie czerwca zakończyliśmy prace nawierzchniowe przy realizacji projektu „Modernizacja biblioteki miejskiej w Sosnowcu” - obiekt został oddany do użytku 15 czerwca.
               Jednym z etapów modernizacji Biblioteki Miejskiej w Sosnowcu było wykonanie nawierzchni betonowych. Nawierzchnie te zostały wykonane w 6 kolorach: białym, szarym, grafitowym, żółtym, pomarańczowym oraz czerwonym. Gama produktów DECO Collore, czyli betonów barwionych w masie dostarczanych przez CEMEX Polska to nowoczesne rozwiązanie wykorzystywane coraz częściej podczas budowy placów miejskich, chodników i ścieżek rowerowych przez Inwestorów publicznych. Jest do doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie obok trwałości ważna jest wysoka estetyka oraz niecodzienny wygląd nawierzchni. Mieszanka betonowa była dostarczana przez zespół CEMEX Polska z Wytwórni Betonu Towarowego Mysłowice.
               Wykonane nawierzchnie stanowią ciekawy element estetyczny odnowionej MBP w Sosnowcu, czyniąc go wyjątkowym obiektem wartym odwiedzenia w województwie śląskim. Warto także zaznaczyć, że dzięki pracom renowacyjnym obiektu Biblioteka zyskała nową nazwę – Mediateka Zagłębiowska. Jesteśmy dumni z udziału w tak ważnym przedsięwzięciu, ponieważ obecnie jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu w kraju.

DJI_0003-2 DSC06808-6 DSC06814-8