Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

CEMEX Infrastruktura na konferencjach w Niepołomicach i Ostródzie / 2020-03-13

      Wraz z końcem lutego oraz na początku marca CEMEX Infrastruktura miało zaszczyt uczestniczyć w konferencjach naukowych, poświęconych tematyce drogowej.
     Pierwsza z konferencji pt. „Nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast, metropolii i regionów Novdrog 2020” odbyła się w dniach 27-28 lutego w Niepołomicach. Organizatorem było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie we współpracy z Politechniką Krakowską: Katedrą Dróg, Kolei i Inżynierii Ruchu oraz Katedrą Systemów Transportowych, Małopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa w Krakowie, Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie i Zarządem  Dróg Miasta Krakowa. Złotym partnerem wydarzenia był CEMEX Infrastruktura. Z kolei uczestnikami byli przedstawiciele środowiska nauki, jednostek budżetowych, firm projektowych oraz wykonawczych. Firmę CEMEX Infrastruktura reprezentował Członek Zarządu Michał Hebdaś, który podczas swojego wystąpienia zaprezentował nowoczesne, multifunkcjonalne oraz dekoracyjne nawierzchnie betonowe. Jak podkreślają organizatorzy konferencja w Niepołomicach była prezentacją szerokiego wachlarza poglądów i doświadczeń oraz wiedzy z zakresu infrastruktury drogowej. Problematyka dotyczyła zarówno rozwiązań technicznych jak i technologicznych, a także aspektów formalno-prawnych związanych z realizacją inwestycji.
    Z kolei w dniach 3-5 marca 2020 roku w Ostródzie odbyła się druga edycja Forum „Beton w Drogownictwie” zorganizowana przez Polski Kongres Drogowy. Patronat honorowy pełnił Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Trzydniowe Forum składało się z Seminarium dotyczącego technologii betonowych na drogach lokalnych, a także z Konferencji zatytułowanej „Nawierzchnie betonowe: budowa, utrzymanie, naprawy”. Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa, na której uczestnicy forum mogli zaprezentować produkty i usługi z branży betonowej, cementowej i chemicznej. W trakcie seminarium wystąpili również prelegenci z Cemex Infrastruktura, którzy przybliżyli słuchaczom technologię betonu wałowanego (RCC) opierając się na zrealizowanych projektach.