Aktualności
Największy w Polsce plac z betonu wałowanego oddany do użytku
2014-05-16
W Zabrzu powstała największa w Polsce nawierzchnia z betonu wałowanego - ma 8094 metry kwadratowe. To drogi i place wykonane przez CEMEX Infrastruktura na terenie Zakładu Recyklingu Metali Żelaznych i Kolorowych, należącego do firmy Mo-BRUK S.A.
Droga przemysłowa w Cementowni Chełm
2014-05-07
Na terenie należącej do CEMEX Polska chełskiej cementowni powstała nowa betonowa droga przemysłowa o długości 220 m i szerokości 7 m, ograniczona krawężnikiem betonowym typu ciężkiego. Zastosowano nawierzchnię z betonu wałowanego klasy C30/37 o grubości 20 cm, ułożoną na podbudowie o grubości 30 cm, wykonanej z gruntu stabilizowanego cementem o Rm=2,5 MPa.
IV odsłona "PPP w praktyce"
2013-12-03
3 grudnia 2013 r. w Parku Technologicznym Interior w Nowej Soli odbyła się IV odsłona konferencji z cyklu "PPP w praktyce". Tego dnia województwo lubuskie gościło ponad 94 uczestników reprezentujących podmioty publiczne oraz prywatne z całego kraju, by wspólnie zastanowić się nad przyszłością formuły partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Celem spotkania była zmiana dotychczasowego spojrzenia na tę problematykę, która do tej pory była dyskutowana głównie od strony teoretycznej.
Nowa betonówka w powiecie chrzanowskim
2013-11-12
Konsorcjum Mo-BRUK S.A. oraz CEMEX Infrastruktura Sp. z o.o. dokonało remontu prawie 900-metrowego odcinka ul. Podgórskiej w miejscowości Zagórze w gminie Babice w powiecie chrzanowskim. Droga została wykonana w tradycyjnej technologii betonu cementowego ("na mokro"). Mimo bardzo trudnego terenu, charakteryzującego się dużymi spadkami i bardzo wąskim pasem, budowa przebiegła bez problemów, a końcowy efekt robi wrażenie.
Mieszkańcy Ewunina mają nową drogę
2013-10-22
424-metrowy odcinek drogi z betonu wałowanego wybudowała dziś firma CEMEX Infrastruktura w miejscowości Ewunin w gminie Wilkołaz na Lubelszczyźnie. W budowie uczestniczyły również maszyny firmy BOMAG. Samorząd zapłaci za drogę 114 tys. zł. Warto przypomnieć, że jest to pierwszy odcinek w tej technologii powstały na terenie województwa lubelskiego.