Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

Aktualności

Wygrany przetarg CEMEX Infrastruktura

2013-07-09
W dniu dzisiejszym Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie rozstrzygnął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na odbudowę ponadkilometrowego odcinka drogi powiatowej z Żurawia do Lusławic na terenie gminy Janów. W przetargu wariantowym dopuszczone były zarówno oferty w technologii asfaltowej, jak i w technologii betonowej. Zwycięska oferta spółki CEMEX Infrastruktura Sp. z o.o. opiewała na kwotę 1.090.713,00 zł. CEMEX zaoferował również 10-letnią gwarancję, podczas gdy inwestor wymagał zaledwie 5-letniej ochrony.

Nowa droga z RCC w Białymstoku

Nowa droga z RCC w Białymstoku
2013-06-30
Należąca do CEMEX Polska wytwórnia betonu towarowego w Białymstoku ma od dziś nową drogę. Została ona wykonana w technologii betonu wałowanego przez firmę MAKBUD z Łomży. Poniższe zdjęcia ilustrują proces budowy tego odcinka.

Konwent Powiatów w Łódzkiem

2013-06-25
Dziś w Pabianicach odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego. Marcin Senderski z CEMEX Polska przedstawił zebranym prezentację "Trwałe nawierzchnie betonowe na drogach lokalnych", zwracając szczególną uwagę na korzyści związane z realizacją drogi w technologii betonu wałowanego. Po prezentacji starostowie zadali liczne pytania dotyczące szczegółowych aspektów stosowania technologii betonowej.

O PPP w Toruniu

O PPP w Toruniu
2013-06-23
Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz Urząd Miasta Torunia zorganizowały w dniu dzisiejszym konferencję "PPP w praktyce", poświęconą praktycznym aspektom realizacji projektów PPP w zakresie termomodernizacji, rewitalizacji, efektywności energetycznej, infrastruktury sportowej oraz budowy i modernizacji dróg lokalnych.

Beton RCC na lotnisku Balice

2013-06-20
W dniu dzisiejszym CEMEX Polska dostarczył 40 m3 betonu wałowanego (RCC) jako wyrównanie i utwardzenie terenu wytwórni klienta, która zlokalizowana będzie w okolicach Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Docelowo z betonu RCC zostanie również wykonana podbudowa pod nawierzchnię lotniska na pasach do kołowania.