Logo
Baner1 2018 Baner2 2018 Baner3 2018 Baner4 2018 Baner5 2018
cien

Aktualności

IV odsłona "PPP w praktyce"

IV odsłona
2013-12-03
3 grudnia 2013 r. w Parku Technologicznym Interior w Nowej Soli odbyła się IV odsłona konferencji z cyklu "PPP w praktyce". Tego dnia województwo lubuskie gościło ponad 94 uczestników reprezentujących podmioty publiczne oraz prywatne z całego kraju, by wspólnie zastanowić się nad przyszłością formuły partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Celem spotkania była zmiana dotychczasowego spojrzenia na tę problematykę, która do tej pory była dyskutowana głównie od strony teoretycznej.

Nowa betonówka w powiecie chrzanowskim

Nowa betonówka w powiecie chrzanowskim
2013-11-12
Konsorcjum Mo-BRUK S.A. oraz CEMEX Infrastruktura Sp. z o.o. dokonało remontu prawie 900-metrowego odcinka ul. Podgórskiej w miejscowości Zagórze w gminie Babice w powiecie chrzanowskim. Droga została wykonana w tradycyjnej technologii betonu cementowego ("na mokro"). Mimo bardzo trudnego terenu, charakteryzującego się dużymi spadkami i bardzo wąskim pasem, budowa przebiegła bez problemów, a końcowy efekt robi wrażenie.

Mieszkańcy Ewunina mają nową drogę

Mieszkańcy Ewunina mają nową drogę
2013-10-22
424-metrowy odcinek drogi z betonu wałowanego wybudowała dziś firma CEMEX Infrastruktura w miejscowości Ewunin w gminie Wilkołaz na Lubelszczyźnie. W budowie uczestniczyły również maszyny firmy BOMAG. Samorząd zapłaci za drogę 114 tys. zł. Warto przypomnieć, że jest to pierwszy odcinek w tej technologii powstały na terenie województwa lubelskiego.

CEMEX promuje PPP w budownictwie drogowym

CEMEX promuje PPP w budownictwie drogowym
2013-10-07
Dziś na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się trzecia odsłona konferencji "PPP w Praktyce", adresowanej do przedstawicieli sektora publicznego, samorządów oraz osób zainteresowanych tematyką partnerstwa publiczno-prywatnego. Celem spotkania była zmiana dotychczasowego spojrzenia na problematykę PPP, która do tej pory była dyskutowana głównie od strony teoretycznej.

Beton CEMEX-u na autostradzie A4 i A1

2013-09-27
Firma CEMEX będzie dostawcą betonu na potrzeby budowanych autostrad A4 oraz A1. Łącznie, do budowy odcinków, które obejmują najnowsze kontrakty, CEMEX dostarczy ok. 380 tys. metrów sześciennych betonu.